انجمن علمی نقد ادب عربی ایران

راهکارهای تقویت مهارتهای زبانی ویژه غیرعرب زبانها


ارسال شده در تاریخ 1396/07/29 توسط مدیرسایت

به همت انجمن نقد ادب عربی در ایران و با همکاری دانشگاه الزهراء (س) ، نشست علمی" راهکارهای تقویت مهارتهای زبانی ویژه غیر عرب زبان ها" در روز دوشنبه مورخ 24 مهر 1396 در سالن حافظ  دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا(س) بر پا شد . این نشست با حضور دکتر محمد المعشنی مدیر گروه عربی دانشگاه سلطان قابوس در عمان به بررسی مشکلات و چالش های آموزش زبان اختصاص داده شد.

در ابتدا خانم دکتر رقیه رستم پور ملکی ضمن خوشامد گویی توضیحاتی در خصوص زبان عربی و تلاشهای اساتید در جهت ارتقای مهارت های زبانی دانشجویان عربی ارائه دادند .

سپس دکتر المعشنی مدیر گروه عربی دانشگاه سلطان قابوس به تفصیل به بیان مشکلات و چالشهای پیش روی دانشجویان در راستای آموختن مهارتهای زبانی و ارائه راه حلهایی در جهت رفع این مشکلات پرداختند .

این استاد برجسته ی دانشگاه خاطر نشان کرد : زبان و فرهنگ نقشی اساسی در جهت پیشرفت کشور دارند و ایجاد روابط فرهنگی در منطقه مستلزم زبان آموزی می باشد .

ایشان ترس و اضطراب و کمبود دایره ی واژگانی را از جمله چالشهای پیش روی زبان آموزان عربی دانستند و اختصاص ساعتهایی به بحث  و گفت و گو در کلاس به زبان مقصد و آموزش های نمایشی و استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و اینترنت را برای مکالمه به زبان عربی از راهکارهای رفع این چالش ها و مشکلات بیان کرده و به تفصیل در اینباره سخن گفتند .

پس از آن اساتید حاضر و دانشجویان به بیان مشکلات و چالش ها و نظرات خود پرداخته و ایشان در پایان به سوالات آنان پاسخ گفتند .

در این نشست علمی دانشجویان و اساتید  مقاطع مختلف تحصیلی رشته ی عربی از دانشگاههای الزهرا (س) ، تهران ، خوارزمی ، تربیت مدرس و امام صادق(ع)  و ....حضور داشتند . 

 

کارگاه ها و همایش ها
شروع کلاس های مجازی مدرسه بین المللی نقد ادب عربی

ارسال فیش واریزی مدرسه بین المللی

اساتید و مدرسان مدرسه بین‌المللی نقد ادب عربی

شعب انجمن در سایر استان‌ها