انجمن علمی نقد ادب عربی ایران

تفاهم‌نامۀ دانشگاه الزهراء با دانشگاه 8 می 1945


ارسال شده در تاریخ 1396/04/24 توسط مدیرسایت

دکتر عبدالغنی خشه، با هماهنگی مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی، در روز چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه 1396 با ریاست و مسئولان دانشگاه الزهرا ملاقات کردند. در این ملاقات علاوه بر سرکار خانم دکتر مهناز ملانظری، ریاست دانشگاه الزهرا؛ خانم دکتر عاطفه نوارچی، رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی؛ خانم دکتر بتول مشکین فام، معاون مرکز مطالعات و عضو هیأت علمی گروه ادبیات عرب دانشکده ادبیات و خانم دکتر حناچی؛ مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا نیز حضور داشتند.
در این نشست خانم دکتر حناچی توضیحاتی درباره دانشگاه ارائه نمودند و پس از آن فیلم دانشگاه به زبان عربی به نمایش درآمد که با استقبال مهمان الجزایری روبه رو شد.
سپس آقای دکتر خشه توضیحات کاملی درباره امکانات و توانایی های دانشگاه 8 می 1945 ارائه نمودند. این دانشگاه بیش از 30 سال پیش تأسیس شده و هم اکنون بیش از 900 استاد و هزار کارمند اداری در آن مشغول به فعالیت و پژوهش هستند. این اساتید در 7 دانشکده ادبیات، علوم زیستی، اقتصاد و بازرگانی، علوم انسانی و اجتماعی، علوم ریاضی، تکنولوژی و حقوق به تدریس مشغولند. آخرین تفاهم نامه های امضا شده و عملیاتی شده با دانشگاه های کشورهای مصر، سودان و اندونزی بوده و در گذشته با دانشگاه های کشورهای پرتغال، اسپانیا، تونس، کانادا و علی الخصوص فرانسه همکاری های بسیاری داشته اند.
طی این نشست مقرر شد تفاهم نامه بین دو دانشگاه در موارد زیر عملیاتی شود:
مجلات مشترک؛ مقالات مشترک؛ تبادل اساتید؛ تبادل دانشجو؛ اعزام اساتید مجرب زبان فارسی دانشگاه الزهرا جهت راه اندازی و تدریس در مرکز آموزش زبان های آزاد دانشگاه 8 می 1945؛ تعریف پروژه های همکاری در قالب برنامه حمایتی Erasmus+

کارگاه ها و همایش ها
شروع کلاس های مجازی مدرسه بین المللی نقد ادب عربی

ارسال فیش واریزی مدرسه بین المللی

اساتید و مدرسان مدرسه بین‌المللی نقد ادب عربی

شعب انجمن در سایر استان‌ها